360° digitální fotografie a video a postprodukce

Tento kurz vás provede světem 360° digitální fotografie a videografie včetně postprodukčních technik pro zpracování a úpravu tohoto unikátního obsahu.

Naučíte se ovládat speciální 360° kamery, pořizovat ohromující sférické snímky a videa a následně je upravovat za použití profesionálního softwaru. Kurz začne úvodem do technologie 360° zobrazování a jejími aplikacemi ve virtuální realitě, online prohlídkách, marketingu nemovitostí, budování značky a tvorbě obsahu. Seznámíte se s různými druhy 360° kamer včetně mobilních, akcí a profesionálních řešení. Naučíte se je správně nastavovat, ovládat a využívat jejich možnosti jako HDR foto/video, živé streamování atd.

Praktické workshopy vám umožní vyzkoušet si pořizování kvalitních sférických fotografií i videí během outdoorových i studiovýchcvičení. Získáte důležité znalosti kompozice, expozice, ostření a dalších fotografických technik speciálně upravených pro 360° zobrazení. Naučíte se vhodně umisťovat fotoaparáty pro mapování prostorů a nastavovat trajektorie pro panoramatické video sekvence. Po natočení 360° obsahu se přesuneme do digitální postprodukční fáze.

Seznámíte se s předními softwary jako Photoshop, Premier Pro, Autopano a jejich doplňky pro úpravu a stabilizaci sférického materiálu.

Naučíte se postupy stehování, oprav přechodů, odstraňování rušivých prvků, barevných korekcí a dalších vylepšení. Zvládnete i pokročilé techniky přidávání virtuálních průvodců, titulků, anotací a dalších grafických efektů do 360° foto/video obsahu.

Speciální část bude věnována virtuálním prohlídkám a jejich publikování na webu pomocí interaktivních hráčů. Naučíte se propojovat jednotlivé sféry do plynulých celoprůchodných túr a obohacovat je o multimediální prvky.

Vysvětlíme si trendy webových technologií pro sdílení a streamování 360° obsahu jako WebVR, aplikace pro virtuální realitu, sociální sítě a hostingové platformy.

Na závěr kurzu si každý student připraví vlastní komplexní 360° multimediální projekt zahrnující fotografie, video, virtuální prohlídku a webovou prezentaci vytvořeného obsahu.

© Webschool 2024.