Digitální nástroje pro živnost a podnikání: Airtable, Prezi, Canva a Wix

V dnešní digitální době je pro každého živnostníka či podnikatele klíčové efektivně využívat moderní cloudové nástroje a aplikace.

Tento prakticky zaměřený kurz vám představí sadu všestranných a zároveň snadno ovladatelných digitálních nástrojů, které vám výrazně usnadní a zpřehlední každodenní provozní činnosti vaší živnosti nebo firmy. Začneme s Airtable, pokročilou online databází kombinující funkce tabulkového kalkulátoru a databázového systému. Naučíte se zakládat a spravovat přehledné databáze pro evidenci zakázek, kontaktů, zásob, faktur a dalších firemních položek.

Využijete pokročilé možnosti filtrování, plánování termínů, provázání záznamů a sdílení databází s kolegy. Airtable usnadní organizaci všech vašich dat na jednom centrálním místě s příjemným uživatelským rozhraním. Další aplikací v kurzu bude Prezi, online nástroj pro vytváření prezentací a obchodních materiálů se zcela unikátním přístupem.

Zbavte se statických snímků a seznamte se s Prezi prezentacemi na principu plynulých cest po zobrazované ploše. Zpracujete působivé produktové i firemní prezentace využívající moderní animace, přechody a vizuální efekty. Součástí kurzu bude i design a spolupráce na prezentacích v online prostředí. S Canvou se naučíte snadno vytvářet grafické návrhy marketingových materiálů jako letáky, plakáty, infografiky, bannery či příspěvky na sociální sítě.

Ovládnete práci s šablonami a grafickými prvky, úpravu fotografií, použití vlastních písem a stylu. Probereme také firemní branding a správu barevných témat pro konzistentní vizuální identitu. Hotové grafické výstupy můžete snadno exportovat do různých formátů. Závěrečnou částí kurzu bude webový editor Wix, se kterým si vytvoříte zcela vlastní web pro vaši živnost nebo podnik.

Seznámíte se s výběrem a customizací hotových šablon webových stránek, ideálních pro nejrůznější obory – eshop, restauraci, služby apod. Naučíte se pracovat s webouvými prvky jako menu, obrázky, videa, formuláře, mapy apod. Vaše webové stránky připravíte pro mobilní zařízení a provedete základní SEO optimalizaci.

Na závěr weby publikujete online, registrujete domény a případně nastavíte další funkce Wix jako e-shop, blogové nástroje apod. Nedílnou součástí kurzu budou praktické workshopy, při kterých si studenti sami vyzkuší využití všech probíraných nástrojů na ukázkových projektech. Vytvoříte např. databázi pro organizaci vašeho podnikání v Airtable, produktové prezentace v Prezi, grafické marketingové materiály ve Canva či kompletní webové stránky pro váš real-life byznys ve Wix. Lektoři poskytnou zpětnou vazbu a povedou vás celým procesem. Cílem kurzu je obohatit vaše dovednosti o efektivní využívání dostupných digitálních aplikací pro zkvalitnění podnikových procesů, propagaci služeb/produktů a tvorbu profesionálních online materiálů. Absolventi získají cenné znalosti, které mohou ihned zužitkovat při zakládání vlastní živnosti či provozu existující firmy. Postupně vám kurz pomůže začlenit digitální nástroje do všech oblastí vašeho podnikání a dosáhnout tak vyšší efektivity, úspor času a konkurenceschopnosti na trhu.

© Webschool 2024.