Tvorba webů v redakčním systému Drupal 10

Tento komplexní kurz je navržen tak, aby vám poskytl hluboké znalosti a praktické dovednosti potřebné pro efektivní správu a programování v populárním redakčním systému Drupal 10.

Bez ohledu na vaši úroveň zkušeností vás provede krok za krokem všemi aspekty této výkonné platformy pro správu obsahu. V úvodních lekcích se seznámíte se základními koncepty Drupalu 10, jeho architekturou a klíčovými součástmi. Naučíte se instalovat a konfigurovat Drupal, spravovat uživatele a role, pracovat s taxonomií a menu.

Dále se naučíte vytvářet a spravovat různé typy obsahu, jako jsou články, základní stránky, produkty a další. Kurz vás provede procesem tvorby a úprav šablon a motivů vzhledu, abyste mohli přizpůsobit vizuální styl svého webu. Naučíte se pracovat s Twigem a override systémem šablon Drupalu.

Získáte znalosti o správě modulů a rozšíření, které umožňují přidávat nové funkcionality a integrovat další technologie. Velká část kurzu bude věnována programování v Drupalu 10 pomocí jazyků PHP a JavaScriptu. Budete se učit vytvářet vlastní moduly, které rozšíří základní funkčnost systému podle vašich potřeb. Naučíte se pracovat s hooky, formuláři, Views, Entities a dalšími klíčovými prvky Drupalu. Kurz také pokryje pokročilé techniky, jako je vytváření a spotřeba webových služeb, integrace s externími systémy a správa výkonu a zabezpečení.

Praktické cvičení a případové studie vám umožní aplikovat získané znalosti na reálné projekty. Budete pracovat na vývoji kompletního webového portálu s širokým spektrem funkcí, abyste si vyzkoušeli všechny aspekty administrace a programování v Drupalu 10. Po absolvování tohoto kurzu budete mít komplexní znalosti a dovednosti potřebné pro efektivní správu a vývoj Drupal webů a aplikací. Budete připraveni na práci jako administrátor, případně vývojář – začátečník.

© Webschool 2024.