Tvorba webů v redakčním systému WordPress

Tento komplexní kurz vám poskytne potřebné znalosti a dovednosti pro správu a rozšiřování jednoho z nejpopulárnějších redakčních systémů na světě – WordPressu.

Bez ohledu na vaši současnou úroveň zkušeností vás provede všemi aspekty této flexibilní a výkonné platformy krok za krokem. V úvodní části kurzu se seznámíte se základními koncepty WordPressu, jeho architekturou, instalací a nastavením. Naučíte se pracovat s uživateli, rolemi, menu a kategoriemi obsahu. Dále se naučíte vytvářet, spravovat a upravovat různé typy příspěvků jako stránky, články, produkty a další vlastní typy obsahu.

Klíčovou částí bude tvorba a úprava šablon a motivů vzhledu pomocí PHP, HTML, CSS a JavaScriptu. Naučíte se přizpůsobovat a rozšiřovat výchozí šablony, upravovat soubory stylů CSS a vyvíjet vlastní doplňky a pluginy. Získáte přehled o struktuře motivů dočasných směrů a budete umět využívat populární frameworky jako Bootstrap.

Kurz vás provede procesem instalace, konfigurace a správy pluginů a rozšíření, které do WordPressu přinášejí nové funkcionality. Naučíte se rozpoznávat kvalitní a bezpečné pluginy, udržovat je aktualizované a v případě potřeby je upravovat. Velká pozornost bude věnována programování v PHP pro WordPress. Naučíte se vytvářet vlastní pluginy a widgety, pracovat s hooky, šablonami, formuláři, dotazy do databáze a další.

Probereme pokročilé techniky jako je tvorba a spotřeba REST API, vytváření e-shopů a členských oblastí. Praktická cvičení a projekty vám umožní aplikovat získané znalosti. Vyvinete kompletní web s různými typy obsahu, přizpůsobeným motivem vzhledu, pokročilými funkcemi a e-shopem.

Čeká vás také rozšíření existujícího webu o další funkcionality formou pluginů. Po absolvování tohoto kurzu budete disponovat komplexními znalostmi pro správu, přizpůsobení a programování v redakčním systému WordPress.

Budete připraveni pracovat jako WordPress administrátor či vývojář.

© Webschool 2024.